Forum dyskusyjne
Bezpłatna promocja podmiotów ekonomii społecznej (3)
Share |
Jeśli chcesz się wypowiedzieć na forum musisz być zalogowany.
Autortreść wypowiedzi
Joanna Kamińska
dołączył: 2012-05-21
dodano: 2012-05-21 tytuł: Bezpłatna promocja podmiotów ekonomii społecznej
Chcesz być świadomym konsumentem, który poprzez dokonywane zakupy wspiera organizacje realizujące społeczną misję? A może działasz w obszarze ekonomii społecznej i szukasz sposobów na promocję usług i produktów oferowanych przez Twoje stowarzyszenie, fundację czy spółdzielnię? Wejdź na stronę www.ekonomicznezakupy.pl. Jako konsument będziesz mieć dostęp do unikalnych rękodzielniczych produktów i bogatego katalogu warsztatów, kursów i różnorodnych usług realizowanych w regionie; jako podmiot ES – zyskasz nowe narzędzie informowania potencjalnych klientów o swojej ofercie.

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK zaprasza kujawsko-pomorskie spółdzielnie socjalne, stowarzyszenia, fundacje, Zakłady Aktywności Zawodowej, Warsztaty Terapii Zajęciowej i inne podmioty ekonomii społecznej do bezpłatnego promowania swoich usług i produktów za pośrednictwem strony www.ekonomicznezakupy.pl.
    Strona jest rozwijana w ramach projektu "Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Ekonomii Społecznej" (OWIES), realizowanego przez Tłok na terenie województwa kujawsko-pomorskiego od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2014 r.
    Ekonomicznezakupy.pl to prężnie rozwijająca się platforma łącząca producentów z klientami. Stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie zyskują wygodny kanał informowania potencjalnych nabywców o swojej ofercie, konsumenci – dostęp do imponująco szerokiej bazy wyrobów i usług o wysokiej jakości i w konkurencyjnych cenach.
    Oferta podmiotów ekonomii społecznej prezentowana jest na stronie w podziale na trzy podstawowe kategorie:

- Miejsca (kluby, kawiarnie, wioski tematyczne itp.)
- Produkty (rękodzielnicza biżuteria, ceramika, wyroby z drewna itp.)
- Usługi (różnego rodzaju kursy, warsztaty, usługi noclegowe, opiekuńcze, porządkowe, poligraficzne i in.)

Podmioty ekonomii społecznej zainteresowane promowaniem swoich usług i produktów za pośrednictwem naszej strony zapraszamy do kontaktu:
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
BIURO PROJEKTU OWIES
ul. Sukiennicza 6
87-100 Toruń
tel./fax: (56) 653 90 65
Osoba do kontaktu: Joanna Kamińska, tel. (56) 655 50 22
e-mail: owies@tlok.pl, biuro@tlok.pl
Judyta Helsza
dołączył: 2015-12-08
dodano: 2015-12-08 tytuł: Bezpłatna promocja podmiotów ekonomii społecznej
Firmy szukające pieniędzy na start zapraszamy do naszego oddziału. Pomoże znaleźć atrakcyjny kredyt dla Firm do 500 000 zł.

http://www.szybkiekredyty.wroclaw.pl/
Dariusz Staszek
dołączył: 2017-09-15
dodano: 2017-09-15 tytuł: Bezpłatna promocja podmiotów ekonomii społecznej
Witam.

Mam czterdzieści lat normalny człowiek na tle wielkiej sceny,którą jest teatr Polska.

Wykształcenie wyższe drugiego stopnia , poprzedzone Maturą i Dyplomem Technika.

Ojciec dwóch córek w wieku sześciu i jedenastu lat,wrażliwy z poczuciem humoru lecz często zaplatany w konflikt z zdrowiem i z samym sobą.

Był ciepły pogodny dzień dwudziesty szósty lipiec 2017-ście , gdy pełen pozytywizmu i empatii do otoczenia czekałem na wyśniony,bajeczny a zarazem fascynujący urlop.Z radością na twarzy czekałem dnia wyjazdu a razem ze mną dzieciaki i zona,która jak zwykle miała najwięcej „roboty” jak to kobiety przed wyjazdem. Moja radość nie trwała długo bowiem właśnie w ten dzień a był to dwudziesty szósty okazało się że muszę zrobić sobie pilne badania,które miały zaważyć nad losem wyjazdu. Badania zlecił mój lekarz rodzinny bowiem po rozmowie z nim stwierdził a raczej stwierdziła Pani doktor że w moim organizmie dzieje się coś niepokojącego niczym ładunek z opóźnionym zapłonem,który może wybuchnąć lada dzień.

Nadszedł kolejny dzień czwartek , dzień który jak się okazało był najgorszym w moim życiu. Najgorsze były wyniki z badań i szybka decyzja lekarzy o wysłaniu do szpitala na oddział Urologi. Celem ów wizyty miał być stan septyczny i nagle pogarszający się stan ogólny oraz zakażenie wielonarządowe.

Wskaźniki rosły jak”głupie”, galopujące CRP i inne wraz z temperaturą ponad czterdzieści jeden stopni,dreszcze,wymioty,zatrzymanie pracy nerki lewej,zatrzymaniem moczu oraz silne stany Depresyjno – Lękowe.

Po szybkim dotarciu do szpitala w Łodzi a dokładnie do CSW( – były WAM) zostałem poddany szybkim badaniom i konsultacjom lekarskim. Dość szybkie zobrazowanie i diagnoza pozwoliły na to by lekarze zaczęli walczyć o moje życie. Było boleśnie i ciężko momentami nie dawałem rady ale liczyłem na cud czy też na łaskę bożą,gdyż należę do ludzi wierzących jak większość w tym kraju.

Lekarze robili bardzo dużo, wkucia,pobieranie badań,prześwietlenia i rezonanse pozwoliły na określenie stanu zakażenia i dały obraz co robić dalej,by sepsa nie rozwijała się dalej. Podano mi wówczas antybiotyk zresztą nie jeden,leki przeciw zapalne i gorączkowe a także wykonano odbarczenia. Co do samego odbarczenia lewo ner-cza nie udało się ze względu na dość zaawansowany stan ropnia i duże ciśnienie. Lekarz prowadzący zadecydował o szybkiej operacji dnia następnego po tym jak antybiotyki zmniejsza stan zapalny.

Operacja zaczęła się w piątek a był to dokładnie dwudziesty ósmy lipiec 2017 o godzinie 10:20 i trwała do godziny 14:30. Mało pamiętam jak już leżałem na stole operacyjnym w koszuli nocnej bo taką trza było odziać i skarpetach przeciw zakrzepowych.Po udanej operacji wybudzono mnie z narkozy i przewieziono na sale po operacyjną,gdzie podłączono pod kardiomonitor i podano kroplówki,morfinę oraz tlen.Cóż po dwóch dniach na tej sali przenieśli mnie na sale ogólną,gdzie nadal kontynuowano leczenie po zakażeniu. Wówczas dowiedziałem się że zakażenie – sepsę spowodował duży kamień , który utkwił w moczowodzie. Kamyk o wymiarach 5,5 centymetra na 3 centymetry i gruby na 1,5cm. Bez objawowo nie dawał oznak no po za silnymi potami,dreszcze,gorączka i inne objawy,które się nasilały ale pozwalały pracować.

I tak kamień został na pamiątkę razem z powikłaniami po sepsie. Po wyjściu z oddziału Kliniki Urologi pozostały mi ciężko gojące się rany po drenach,nacięciach i szwach,które już są zdjęte. Niedawno usunięto mi dreny i zastosowano dalsze leczenie antybiotykiem w domu. Mija miesiąc po tamtych wydarzeniach a tu poprawy nie ma. Jest gorsze samopoczucie, stany lękowe, niechęć do wszystkiego.

Bóle z powodu prawostronnej rwy kulszowej i ropniem,który został już osunięty z prawej nogi. Ból trzustki bo doszło do zapalenia i ból po zjedzeniu małych ilości bo więcej nie mogę, nocne poty i czasem dreszcze i napady zimna. Ciągle jestem śpiący,bolą stawy,żyły, brak ochoty na co kol wiek.

Dodatkowo zastrzyki i leki robią swoje, czuje się fatalnie obolały i czuję że to wszystko nigdy się nie skończy.

Córki poszły już do szkół,żona do pracy a ja siedzę raczej w większości leżę w łóżku i czekam na poprawę.Dokucza mi słabość do samego siebie.Cóż szukam wsparcia w postaci finansowej i rehabilitacji. Ciężko jest iść do urzędów i prosić o wsparcie,gdy wcześniej się żyło nie jak kaleka.

Boli jak piszę wszystko najbardziej brzuch po operacji oraz nerki ta lewa,pęcherz bo dopiero został udrożniony a tak że prawa nerka bo są tam złogi. Nie mogę przełykać i chodzić na dłuższe odcinki,bo rwa nie pozwala, dodatkowo nocny silny kaszel,pot i wymioty dają w kość.

Jestem wdzięczny lekarzom i całemu zespołowi za uratowanie mi życia. Czy po sepsie można dalej funkcjonować?.

Odpowiedź moja tak ale się jest innym człowiekiem inaczej podchodzi się do wartości życia w samym tego słowa znaczeniu.

Mija kolejny dzionek zmagań z chorobą no nie w znacznym tego słowa znaczeniu , gdyż Sepsa nie jest zaliczana do chorób ani przewlekłych ani powszechnych. Sepsa potocznie zwana jest posocznicą wielonarządowym zakażeniem organizmu - (Sepsa, posocznica, endotoksemia (łac. sepsis) – specyficzna reakcja organizmu na zakażenie. Sepsa nie jest samodzielną jednostką chorobową).

Codziennie to samo już nie daję rady po prostu ból silny,skurcze,dreszcze i tzw.ataki zbliżone do napadu padaczki czy też wstrząsu udarowego.

Dziś rano zaczęło wykrzywiać mi prawą stronę poprzez głowę po stopę, wykrzywiło prawą rękę aż tak że nie szło ruszyć po czym po około nastu minutach puściło na moment i znowu skurcze.


Nadal rwa kulszowa dokucza pomimo otrzymywanych zastrzyków i leków wraz z witaminami i magnezem. Nadal pojawia się nocna temperatura, dreszcze i kaszel z wymiotami. Pytam jak długo po posocznicy człowiek dochodzi w stu procentach do zdrowia.?

Nawet teraz pisząc ten reportaż czuję się źle,ledwo siedzę ale cóż spać tylko i spać. Człowiek nauczony życia w ruchu wśród ludzi , przeciwnie nie znoszę siedzenia w domu ale jak móc to móc siła wyższa.

Jutro nowy dzień i początek tygodnia jak się okazuje kolejnych dni,gdzie czekają mnie wizyty u specjalistów i nowa seria leków . Cóż czekam cierpliwie na zrównoważony zwrot wydarzeń mnijmy nadzieję , że korzystny dla mnie.

Właśnie mija kolejny dzień życia po zakażeniu Sepsą. Jest ciężko ponieważ czuję bardzo ból nie pozwala na normalne funkcjonowanie w otoczeniu. Mówię Sobie nie głowa do góry i idę dalej lecz czy zdołam Sam nie Wiem.
Mam nadzieję że ktoś przeczyta o Moich problemach i zechce Mi pomóc wesprze nie tylko finansowo bo o to poprosił bym w ostateczności lecz o inne rzeczy. Czasem człowiekowi wystarczy dobre słowo,gdyż jak mówią "bądź człowiekiem dla człowieka". Mam świadomość że nie którzy z Was pomyślą o nie chce mu się robić i zebrze czy też ściemę wali ale prawda jest inna pisząc tutaj chcę się podzielić z Wami Swymi problemami. Chce tym samym zwrócić uwagę na obopólny egoizm i brak empatii w tych czasach,gdzie zwykłe słowo przepraszam - dziękuję to rzadkość.
Czekam na Wasz odzew i wsparcie.
Darek;)
Dodaj odpowiedź »  |  Nowy temat »
     do góry »
Inne tematy z tego działu:
 TematZałożonyOstatnia wypowiedź
Bezpłatna promocja podmiotów ekonomii społecznej2017-09-15 16:12 tlok2017-09-15 16:12darek40
NIC O NAS BEZ NAS2012-04-23 10:47 kpces2012-04-23 10:47kpces
Poszukuję środków na modernizację infrastruktury sportowej i monitoring!!!2011-11-21 14:35 kazmierczakpatryk2011-11-21 14:35kazmierczakpatryk
Dofinansowanie Klubu Sportowego działającego w formie Stowarzyszenie - pytanie2011-11-03 12:31 kazmierczakpatryk2011-11-03 12:31admin
Eliminacje do V Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego2011-09-10 21:06 ola1h2011-09-10 21:06ola1h
Polecamy:
Skontaktuj się

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73
87-100 Toruń

 

Piotr Niedziałkowski tel. 571 204 292

Małgorzata Dąbrowska tel. 56 621 25 15

Anna Sokół tel. 571 293 077

e-mail: ngo@kujawsko-pomorskie.pl

Copyright © 2021 Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi