Urząd marszałkowski
ngo
BIP
Jeden procent
2021-05-28

VII Charytatywny Maraton Zumby dla "Śpiochów" - Fundacji "Światło"

Fundacja "Światło" organizauje maraton Zumby dla "Śpiochów"

Szanowni Państwo

W najbliższą sobotę na toruńskiej Motoarenie o godzinie 15.00 rozpocznie się VII Charytatywny Maraton Zumby dla „Śpiochów” podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fundacji „Światło”. Maraton, jak co roku organizowany jest w celu uczczenia Ogólnopolskiego Dnia Pacjenta w Śpiączce, który świętowany jest 18 kwietnia. Poprzez aktywny udział w maratonie organizatorzy chcą pokazać, że potrafimy i umiemy solidaryzować się z osobami w śpiączce.

Do udziału w maratonie zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych, wszystkich tych, którym temat „Śpiochów” nie jest obojętny. W celu utożsamienia się z pacjentami w śpiączce, w ubiorze obowiązuje akcent piżmowy. W czasie maratonu nie zabraknie konkursów między innymi za najciekawszy strój „Śpiocha”.

Maraton zumby będzie odbywał się nie tylko na żywo, ale będzie także transmitowany online na facebooku wydarzenia. Udział w nim weźmie 12 niesamowitych instruktorów. Środki zebrane podczas Maratonu trafią na zakupów ssaków medycznych dla pacjentów w śpiączce przebywających na codzień w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Fundacji "Światło".

Serdecznie zapraszamy dzieci/młodzież/dorosłych/ seniorów do przyłączenia się do organizowanej "akcji".

Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Pani Iwona Trojanowska-Kopacz- Wolontariusz Fundacji „Światło”, która chętnie odpowie na wszystkie pytania związane z maratonem (tel. 534 997 266).

Zdjęcie

Zdjęcie